Rugsėjo 29 d.


MASCA.  Keliamės anksti – kad maksimaliai pasimėgautume pasivaikščiojimu. Be to žinome, kad lengva nebus. Važiuojame jau įprastu keliuku: Guia de Isora, Chio, Santjago del Teide, ir dar kiek pavažiavus Barranco de Masca.  Debesys dar snaudžia tarpekliuose, virš galvos vaiskus dangus.  Oras vaiskus, šešėliai labai ryškūs, fotografuoti sudėtinga.

Automobilių aikštelė dar tuščia, bergždžiai bandau pamaitinti mokėjimo už parkavimą automatą, galop nutariame, kad jis sugedęs – pataisyti niekam nerūpi.   Atvažiuoja keli autobusiukai, iškrato būrelį nuotykių ieškotojų.  Pramogos esmė  tokia:  automobilis paliekamas Los Gigantes, keliautojai susodinami į autobusą ir atvežami į Masca, toliau jie leidžiasi giliu kanjonu (kaimas 700 m aukštyje) iki vandenyno, ten juos susirenka vandens taxi ir pavargusius, bet pilnus savo vertės pajautimo po tokio sunkaus ir rizikingo žygio parveža į Los Gigantes prie jų automobilių.  Adresai: www.mascaexpress.com, jennifer@topclasstours.com. Mes su Vytu  grįžome į kaimą tuo pačiu keliu.  Mes gi užsigrūdinę turistai.  Be to kaip reikiant ekipiruoti, apsiavę kalnų batais.  Bet maudymukus dėl visa ko įsidėjome. Leidžiamės žemyn.  Iš pradžių takelis civilizuotas, išklotas akmenukais. Datulių palmės, agavos, opuncijos. Abipus terasose matosi  kažkokie daržiukai, - kokia skurdi bebūtų žemė – kažkas auginama.   Vienoje aikštelėje senis parduoda vaisius – Kanarijos bananai striuki tokie, bet  labai skanūs. 

Leidžiamės žemyn, netrukus panyrame į prieblandą.  Saulutė nebeapšviečia kanjono dugno.  Veši augmenija.  Jukų daigeliai – galima išsirauti ir parvežti namo kontrabandos.   Striksim per akmenis,  šen bei ten augmenijos kupsteliai, šiokios tokios balutės ar šaltinėliai, meldų sąžalynai.  Gal žiemą ir pavasarį čia būna daugiau drėgmės – žemėlapyje tarpekliai pažymėti punktyrinėmis mėlynomis linijomis.

Nemoku nupasakoti apnikusių pojūčių.  Debesys jau pakilo iš naktinių gulyklų į dangaus aukštybes.  Gėrimės vaizdiniais, stačiomis uolų sienomis,  makabriškai suvertais rieduliais, visu tuo sustingusiu chaosu, kurį dieviška ranka pamaišiusi gigantišku šaukštu košę, išdrėbė į vandenyną.  O kur, beje, tas vandenynas.  Kokie bebūtume greiti žygiavome 3 valandas.  Pagaliau, vanduo.  Deja, kioskelio su ledais neradome, nei šalto alaus.  Košė iš termoso ir vanduo.  Įlankėlėje sūpuojasi keli kateriukai – vandens taxi Masca Express.  Gali nuvežti į Los Gigantes.   Kažkuri iš kompanijų turi netgi burlaivį – leidžia pasijusti viduramžių piratu.  Be abejo, anais laikais Kanarija buvo piratų ir kontrabandininkų rojus.  Gal ir tebėra  kur nors Masca tarpeklyje paslėptas kokio nors kapitono Morgano lobis.

Atokiau matosi prašmatnus juodo smėliuko pliažas, bet kelią į jį užtvėręs grėsmingas plakatas, skelbiantis, jog pliažas uždarytas,- jame pavaizduoti nuo uolų krentantys akmenys.  Kurį laiką tiesiog ilgesingai stebėjome bangose siautėjančius mauduolius, bet neilgai tvėrėme.  Ir tikrai – bangos fantastiškos, vanduo šiltutėlis.  Baisiai nesinorėjo palikti šito nuostabaus pliažo.  Bet reikia grįžti, o tai reiškia 700 m į viršų.  Va čia ir yra visas linksmumas.

Turiu pasakyti į viršų kopėme kiek daugiau, apie keturias valandas.  Liežuvį persimečiau per petį, saulė jau įspindo į tarpeklio dugną, kaitino kaip pašėlus.    Ilgesingai prisiminiau tą senį su bananais, bet iliuzijų neturėjau – daug žmonių šiandien pro jį praėjo.  Tai prasilenkdami, tai prisėsdami atsipūsti lenktyniavome su Slovakijos kalnuose girdėta kalba bendraujančia šeimynėle.  Tėvai ėjo kiek sunkiau, o jų mergiotė nuskuodė toli priekin.  Ir kai Vytas prasilenkdamas ją pasveikino „Ahoj“, mergiotė net nušvito visa.

Koks džiaugsmas - senis su bananais tebesėdėjo savo vietoje.  Nusipirkome po keletą.  Ir mangų.  Mėgavomės pelnytu poilsiu po gigantišku medžiu. 

Dar subėgiojau iki suvenyrų parduotuvėlės – radau širdžiai mielą šaldytuvo lipduką:   chrizolitinį pelėdžiuką.  Chrizolitas taip pat nacionalinė vertybė.  Iš jo, ir iš obsidiano gaminami dailūs Schafer papuošalai.  Grįždami dar užsukome į kalnų namelį, kuriame turėjome gyventi.  Jis debesyse, šaltoka. Vos ne iš kiekvieno salos taško matosi El Teide. 

Namo grįžtame gerokai pasūdyti, oda nuberta baltais kristalais nuo vandens ir nuo prakaito.  Apskritai druskos parsivežėme daug.  Pliažo rankšluostis buvo tiek įsisūdęs, kad net Barselonoje neišdžiuvo, - kabojo toks druska įmirkęs šarvas.

Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>